הסוכנות היהודית

הסוכנות היהודית (קיצור של 'הסוכנות היהודית לארץ ישראל) היא ארגון יהודי בין לאומי הממומנת מכספי תרומות של יהודים בארץ ובחול. מטרות הסוכנות היהודית הן: עידוד עליית יהודים לישראל וסיוע בשילוב העולים החדשים בארץ, חינוך יהודי ציוני ליהודים ברחבי העולם במטרה לחזק את הקשר של יהודי התפוצות עם ישראל, וכן חיזוק הקהילה היהודית בישראל.

עידוד עליית יהודים מחול וכן חיזוק הקשר שלהם לישראל נעשה באמצעות הסניפים המקומיים של הסוכנות היהודית ברחבי העולם, וכן באמצעות השליחים הציוניים שהיא שולחת לכל העולם.

שליחי החינוך והעלייה של הסוכנות היהודית נשלחים מטעמה למדינות שונות בכל העולם, החל ממדינות ברית המועצות לשעבר, דרך ארהב ועד לדרום אמריקה ואוסטרליה.

השליחים החינוכיים של הסוכנות היהודית מקבלים דיור באיזור הקהילה בה הם אמורים לעבוד, ובמהלך השליחות שלהם הם אחראים על קיום קשר שוטף עם הקהילה היהודית המקומית, יוזמים פעולות חינוכיות ותרבותיות שונות שחושפות את היהודים במקום להיסטוריה, לתרבות ולמנטליות הישראלית, מבקרים בבתי ספר, מקיימים ערבי תרבות ועוד.

מדי שנה שולחת הסוכנות היהודית מאות שליחים ישראלים לכל העולם, לתקופות של חודש עד שנתיים-שלוש.

אם אתם מעוניינים להיות שליחי סוכנות, אתם נדרשים להיות בעלי אזרחות ישראלית, אחרי צבא או שירות לאומי, אקדמאים (בחלק מהשליחויות), ובעלי ניסיון בהדרכה, עבודה עם בני נוער או במערכת החינוך וידע כללי בנושאי ציונות ומדינת ישראל.

מיונים לתפקידי שליחות חינוכית וציונית במסגרת הסוכנות היהודית מתחילים במילוי טפסי הרשמה. לאחר מכן מוזמנים המועמדים המתאימים למרכז הערכה. מועמדים לשליחויות ארוכות יותר יכולים להיות מוזמנים ליותר מיום מיונים אחד, ובסופו ראיון אישי.

הסוכנות היהודית מספקת לכם הזדמנות מאתגרת לחיות בחול במשך פרק זמן מסויים במדינות שונות בעולם, להכיר מקרוב קהילות יהודיות שונות ולעבוד במסגרת ששומרת על הקשר שלכם עם ישראל.

כדי לעבוד בחול במסגרת הסוכנות היהודית אינכם נדרשים להיות בעלי דרכון או אזרחות זרים, ואתם נהנים מעבודה יציבה ומאתגרת שיכולה לקדם אתכם גם כשאתם חוזרים לישראל.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם