גרין קארד

גרין קארד הוא שמה של התעודה המאפשרת לאזרחים שאינם אזרחי ארצות הברית, לשהות ולעבוד בארצות הברית באופן חוקי. תושבים בעלי גרין קארד נחשבים לתושבי קבע חוקיים בארהב, והם יכולים במקביל להגיש בקשה לקבלת אזרחות אמריקאית.

פרט לאפשרות לעבוד בארהב, גרין קארד מקנה לאוחז בו אפשרות לצאת מגבולות ארהב ולחזור אליה, מבלי שמעמד תושב הקבע שלו יישלל ממנו.

תושבים בעלי גרין קארד נדרשים לשאת איתם את התעודה לכל מקום, ולהציג אותה לשוטר או פקח במידה ויתבקשו לעשות זאת.

ארהב יכולה לבטל את הגרין קארד מסיבות שונות, בין היתר בשל ביצוע עבירה פלילית, אי הגשה בזמן של דוח מס הכנסה או שהייה של למעלה משנה מחוץ לגבולות ארהב, ללא בקשה מראש מרשויות ההגירה. אם איבדתם את הגרין קארד אתם צפויים להיות מגורשים מארהב, ולעיתים ייאסר עליכם לחזור לארהב במשך מספר שנים או אף לתמיד.

הגרלת הגרין קארד

בכל שנה מגרילה ארהב חמישים אלף אשרות שהייה- גרין קארד, בהגרלה ממוחשבת. בהגרלת הגרין קארד יכולים להשתתף רק אזרחים ממדינות מהן היגרו פחות מחמישים אלף תושבים בחמש השנים הקודמות.

במסגרת כל הקצאת גרין קארד מפרסם הקונגרס רשימה של מדינות שלא יורשו להשתתף בהגרלת הגרין קארד הנוכחית.

תהליך הגשת הבקשה לגרין קארד מתחיל שנתיים לפני הקבלה בפועל של הגרין קארד:

ההכרזה על ההגרלה- מתפרסמת על ידי מחלקת המדינה האמריקאית. ההכרזה כוללת גם פרטים על המדינות שלא יכולות להשתתף ופרטים טכניים על ההגרלה.

ההגשה- בשלב זה מתאפשרת הגישה לשרתי האינטרנט של הממשל האמריקאי למשך חודשיים לצורך הגשת הבקשות.

ההגרלה- הגרלת הגרין קארד נערכת באמצעות מחשב, כאמור. חוקי ההגרלה קובעים, בין היתר, שלא יכולים להיות יותר מ-7% זוכים מכלל ההקצאה ממדינה מסויימת (כלומר שמדינה יכולה לקבל מקסימום 7% מתוך כלל חמישים אלף האשרות).

הזכייה בהגרלה- הודעות על זכייה בגרין קארד נשלחות בדואר הביתה.

תהליך קונסולארי- התושבים שזכו בהגרלה נדרשים לממש את זכותם לגרין קארד בתוך חצי שנה מרגע הודעת הזכייה.

קבלת הגרין קארד- אותה מקבלים כשנכנסים לארהב.

מכיוון שמועמדים רבים שזכו בעבר בגרין קארד לא מימשו לבסוף את זכותם, החליט הקונגרס האמריקאי לשלוח בכל הגרלה מאה אלף הודעות זכייה, וליצור בכך מעין 'תחרות' בין הזוכים. בסופו של דבר מוענק הגרין קארד למועמדים שהזדרזו וסיימו את ההליך הקונסולרי במהירות הרבה ביותר.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם