רילוקיישן - הכנה

מהו רילוקיישן (Relocation)?

אם אתם מעוניינים לצבור ניסיון עבודה וחיים בחול, אינכם חייבים להתחיל לחפש עבודה חדשה בחול או להמתין חודשים ארוכים לקבלת ויזת עבודה בשגרירות- בחברות רבות תוכלו פשוט לבקש רילוקיישן.

חברות ישראליות רבות כיום שולחות עובדים מטעמן לעבוד בחול מספר שנים. התופעה, המכונה באנגלית Relocation, מקיפה כיום עובדים במגוון רחב של תפקידים- החל מרופאים שנוסעים לשנת השתלמות, דרך אקדמאים שנוסעים לשנת שבתון, וכלה בעובדי הייטק, מנהלי מכירות, עובדים בתעשיות שונות או שליחים חינוכיים.

תהליך הרילוקיישן (Relocation) כרוך בהיערכות לוגיסטית וכלכלית משמעותית מצד החברה/הארגון מטעמם אתם נשלחים. לצד המחשבה שמוקדשת בשילוב מוצלח שלכם בתפקיד, חברות רבות משקיעות זמן גם במציאת דיור עבורכם ומסגרות חינוכיות לילדיכם, במידה ואתם נוסעים עם המשפחה.

למעשה, תהליך של רילוקיישן כרוך בהימור כלכלי לא מבוטל מצד החברה: עלות ממוצעת של רילוקיישן לעובד אחד יכולה להגיע לעשרות ולמאות אלפי דולרים עבור החברה המארגנת. פירוש הדבר הוא, שרילוקיישן שנכשל מביא להפסד ישיר של מאות אלפי דולרים לחברה. רילוקיישן שנכשל מוגדר ככזה, כאשר העובד מבקש לחזור לישראל לפני תום פרק הזמן שהוקצב לנסיעה שלו.

הכנה לרילוקיישן

קחו בחשבון, כי למרות שהצעת עבודה בחול מטעם החברה בה אתם עובדים נשמעת מפתה מאוד על הנייר, היא דורשת הכנה נפשית ולוגיסטית מתאימה מצידכם, כדי להיערך לכל הקשיים האפשריים שעלולים לצוץ בחול: הכנת הילדים, מציאת מקום עבודה לבן/בת הזוג, היכרות מוקדמת עם המנטליות של החברה המקומית, לימוד אינטנסיבי של השפה ועוד.

הכנה טובה לרילוקיישן (Relocation) מגדילה מאוד את ההצלחה של של המעבר לחול בטווח הארוך, ומקטינה מאוד את הסיכוי שהרילוקיישן יוגדר ככישלון. הכנה טובה לרילוקיישן גם מבטיחה ששביעות הרצון שלכם ושל משפחתכם תהיה גבוהה יותר במהלך השהות בחול, ושתמשיכו לעבוד בארגון ולהתקדם בו גם לאחר החזרה לארץ.

סדנת הכנה לרילוקיישן (Relocation) בבית הספר האמריקאי

בית הספר האמריקאי, המוסד המוביל בארץ בהכנה למבחני מיון וקבלה ללימודים אקדמיים בחול, מקיים סדנאות הכנה לרילוקיישן לעובדים הנוסעים לחול ולבני זוגם. במסגרת הסדנה מקבלים העובדים כלים להתמודדות מעשית ונפשית עם המעבר לחול, רוכשים ידע תיאורטי ועוד.

מה כוללת סדנת הכנה לרילוקיישן בבית הספר האמריקאי?


  • הגברת המודעות לקשיים הצפויים בתהליך הרילוקיישן
  • הקניית כלים שימושיים להתמודדות עם הקשיים שצפויים ברילוקיישן
  • התנסויות מעשיות, ניתוח מקרים אופייניים והפקת הלקחים
  • סיוע בהתארגנות זוגית ומשפחתית לקראת רילוקיישן

סדנאות הכנה לרילוקיישן בבית הספר האמריקאי מיועדות לעובדים מכל התחומים, ונתפרות בהתאם לצרכים האישיים של החברה/העובד.

לקבלת פרטים נוספים ולהרשמה לסדנאות ההכנה לרילוקיישן בבית הספר האמריקאי צלצלו:

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם