הגירה לקנדה

כדי להגר לקנדה, עליכם לעמוד בתנאים של ממשלת קנדה הנוגעים להשכלה רלוונטית, ניסיון תעסוקתי מקצועי וידיעת אנגלית. כמה מסלולי הגירה לקנדה פתוחים בפניכם:

ויזת עובדים מיומנים/מומחים: תוכלו להגיש מועמדות לויזה זו אם אתם בעלי השכלה באחד המקצועות שהוגדרו כ'מקצועות נדרשים' על ידי ממשלת קנדה, עם או בלי ניסיון בעבודה בקנדה. אם אין לכם ניסיון עבודה קנדי במקצוע זה, עליכם להיות בעלי ניסיון תעסוקתי שווה ערך לשנת עבודה אחת לפחות במשרה מלאה, או יותר מכך אם עבדתם במשרה חלקית.

תוכלו להגיש מועמדות לויזת הגירה על בסיס זה גם אם יש לכם הצעת עבודה מאושרת ממעסיק קנדי.

ניסיון תעסוקתי: עליכם להיות בעלי ניסיון תעסוקתי מתמשך של שנה לפחות במשרה מלאה ובשכר מלא, באחת מהדרגות הבאות: דרגה ניהולית, דרגת עובד מומחה בתחום כלשהו או דרגת עובד טכני מומחה, בהתאם לדרגות ההתמחות הקנדיות.

אם אתם עומדים בתנאים אלו, הבקשה שלכם תיבחן בהתאם לשישה קריטריונים כלליים:

  • השכלה
  • ידיעת אנגלית (עליכם לעבור מבחן IELTS או מבחן TOEFL)
  • גיל
  • האם יש לכם כבר הצעת עבודה בקנדה או לא
  • יכולת ההסתגלות שלכם

בנוסף, עליכם להוכיח כי יש ברשותכם מספיק כסף כדי לממן את עצמכם ואת התלויים בכם (משפחה קרובה).

ויזת עובדים מיומנים לקוויבק: קוויבק, המחוז הצרפתי של קנדה, מקיים הליך עצמאי לבחירת מועמדים מתאימים להגירה למחוז. הגשת מועמדות לויזת הגירה לקוויבק מתבצעת בשני שלבים: הגשת מועמדות טופס מועמדות להגירה לממשלת קוויבק, וקבלת אישור ממנה. לאחר שקיבלתם את האישור של מחוז קוויבק, עליכם להגיש מועמדות להגירה ברשות ההגירה והאזרחות הקנדית. בשלב זה תתבקשו לעבור גם מבחן בריאות ולהוכיח שאינכם מהווים סיכון בטחוני לקנדה.

נוסף על כך, עליכם להוכיח כי יש ברשותכם מספיק כסף כדי לממן את עצמכם בקנדה. כדי להגר לקוויבק אינכם נדרשים לעמוד במבחן ששת הקריטריונים הכללי שצויין קודם לכן.

ויזת בעלי ניסיון עבודה קנדי: אם יש לכם ניסיון כעובדים זמניים בקנדה, או שסיימתם לימודים אקדמיים בקנדה, תוכלו לקבל ויזת הגירה לקנדה ביתר קלות, משום שאתם נחשבים כמי שמעורים במנטליות הקנדית, דוברי אנגלית וכאלו שיכולים לתרום לקנדה ברמה הכלכלית והחברתית.

התנאים להגשת מועמדות להגירה בקטגוריה זו:

עליכם להתגורר מחוץ למחוז קוויבק.

עליכם להיות בעלי ניסיון תעסוקתי קנדי של שנתיים לפחות במשרה מלאה, במקצוע הדורש מיומנות כלשהי או,

סיימתם לימודים על תיכוניים בקנדה וכן בעלי ניסיון תעסוקתי של שנה אחת לפחות בקנדה.

במקרים אלו, הבקשה שלכם תיבדק בהתאם לשני גורמים מרכזיים: הרקע האקדמי ו/או המקצועי שלכם וכן, רמת השליטה שלכם באנגלית או בצרפתית.

ויזת הגירה לפרובינציות של קנדה: תוכנית זו מיועדת למועמדים המעוניינים להגר למחוז ספציפי בתוך קנדה. כל מחוז (פרובינציה) קובע לעצמו את הקריטריונים להגירה. לאחר שנבחרתם על יד הפרובינציה כמועמדים מתאימים, עליכם להגיש בקשה לויזת הגירה לרשות ההגירה והאזרחות הקנדית הכללית, לעבור בדיקה בריאותית וביטחונית, ולהגיש הצהרה על היעדר הרשעות פליליות.

בנוסף, עליכם להוכיח שיש לכם מספיק כסף כדי לתמוך בעצמכם ובמשפחתכם הקרובה בקנדה.

מועמדים לויזה זו אינם נבחנים בהתאם לששת הקריטריונים הכלליים.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם