הגירה לאוסטרליה

כדי להגר לאוסטרליה, אין צורך להוכיח קשר משפחתי לאוסטרליה או להיוולד באוסטרליה. אוסטרליה מקיימת מדיניות הגירה ליברלית יחסית, המאפשרת למועמדים מכל העולם לקבל ויזת עבודה זמנית או קבועה על סמך כישורים מקצועיים, השכלה אקדמית וידיעת אנגלית.

הגירה לאוסטרליה מבוססת בעיקרה על היותכם בעלי 'מקצועות מבוקשים' , כלומר עובדים מיומנים בתחומים שהוגדרו ככאלה על ידי ממשלת אוסטרליה. בחלק מהמקרים תידרשו להציג, בנוסף לתעודות על לימודים מקצועיים/אקדמיים, גם ניסיון תעסוקתי בתחום.

באוסטרליה אין רשות ממשלתית אחת מוסמכת שמאשרת כי הינכם בעלי 'מקצוע נדרש' לפי התעודות או ההסמכה שלכם. כדי לקבל את האישור הרלוונטי על ההשכלה שלכם, תתבקשו לפנות לגורמים שונים לפי העניין, ולקבל מהם אישור להיותכם 'עובדים מיומנים'.

דרישה כללית נוספת במסלול ההגירה לעובדים מיומנים/מומחים, היא ידיעת אנגלית ברמה טובה: תצטרכו להוכיח את הידע שלכם באנגלית על ידי מעבר מבחן IELTS, מבחן ידיעת אנגלית הבודק את שליטתכם בכל תחומי השפה: קריאה, כתיבה, דיבור ושמיעה.

מבחן IELTS הוא מבחן סף: תתבקשו לקבל בו ציון מינימלי כדי להשיג ויזת עבודה באוסטרליה. בדרך כלל תתבקשו לקבל ציון של 6 מתוך 9 לפחות במסגרת מבחן IELTS, ולעיתים אף ציון גבוה מכך.

מהגרים במסלול 'עובדים מיומנים' נדרשים להיות מעל גיל 18 ומתחת לגיל 45 ברוב המקרים.

גם אם אתם מעוניינים ללמוד באוסטרליה כדי לקבל אזרחות אוסטרלית בהמשך, תתבקשו להגיש בקשה בתום הלימודים לויזת עבודה קבועה לעובדים מיומנים/מומחים.

מבחן בריאות (Health Examination): בחלק מהמקרים תתבקשו לעבור מבחן בריאות כתנאי לקבלת הויזה.

עליכם לעבור מבחן בריאות אם אתם אמורים לעבוד בסביבה רפואית (רופאים, אחים וכדומה), בסביבת בית ספר (מורים, גננות וכדומה כולל אנשי משק בית שמטפלים במבוגרים), אם אתם סובלים מבעיה רפואית כלשהי או אם יש חשד שלא תוכלו לעבור מבחן בריאות.

אם אתם מגישים מועמדות לויזת עבודה קבועה, גם המשפחה שלכם (בני זוג וילדים עד גיל 18) יתבקשו לעבור מבחן בריאות.

הצהרת ערכים (Australian Values Statement): במסגרת טפסי הבקשה שלכם לויזה, תידרשו גם לחתום על הצהרת ערכים אוסטרלית, לפיה אתם מצהירים כי תכבדו את החוק האוסטרלי ואת דרך החיים באוסטרליה, תכבדו את הכללים ועוד. במסגרת זו עליכם להצהיר גם כי קראתם את הספר 'החיים באוסטרליה'.

היעדר הרשעות פליליות: בין יתר המסמכים שתתבקשו לספק כחלק מהגשת המועמדות שלכם לויזת עבודה קבועה, תידרשו להציג גם תעודת יושר מהמשטרה, לפיה לא הייתם מעורבים במעשים פליליים במדינה שלכם בעבר.

הגשת מועמדות לויזת עבודה זמנית או קבועה: את האפליקיישן ניתן להגיש באינטרנט. אם אתם נדרשים לספק מסמכים נוספים, תתבקשו לשלוח אותם בדואר.

לטענת השלטונות האוסטרליים, אין צורך להיעזר בעורכי דין או סוכנויות שיגישו עבורכם את טפסי ההגירה השונים. הללו לא יוכלו להשפיע על תוצאות הבקשה או לזרז את התהליך. אם אתם מחליטים כן לעשות שימוש בסוכן כזה, ודאו שהוא סוכן רשום.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם